Můj kinolist 2018 - Sestra

25. září 2018 v 13:00 | Annabelle |  Recenze
Jak dopadl nejočekávanější horor roku? Už na začátku vás varuji, že jsem zrovna pěknými slovy nehýřila.
Na Sestru jsem se opravdu těšila, V zajetí démonů a jeho druhé pokračování mám moc ráda. Ani jedna Annabelle se mi ale bohužel tak úplně nelíbila (i když je to moje jmenovkyně :D), i když druhý díl byl docela zajímavý, a tak jsem doufala, že po těch dvou nepovedených dílech o prokleté panence, vloží všechny své síly do filmu o samotném Valakovi, ale bohužel, z mé strany se nadšení nekonalo.


Sestra je hodinu a půl trvající film, který se odehrává v jednom prostředí, tedy ve starém rumunském klášteře a na plátně si vystačí pouze s dvěma hlavnějšími postavami, i když jedna z těch vedlejších se nakonec stane vlastně tím nejdůležitějším článkem a propletencem celého univerza. To, že se film odehrává pouze v jedné lokaci mi nevadilo, postavy mi taktéž až tak moc nevadily, i když vize a vidění jedné z postav se mi do toho filmu zase až tak úplně nehodily, ale zase chápu, že scénář musel být zajímavá a leccos vysvětlit.

No a už jsme u toho. Jako největší mínus filmu považuji jeho pro mě nudný a mnohdy i hloupý scénář. Postavy v mnohých situacích jednají nelogicky a některé scény podle mě byly ze scénáristického hlediska podivné a chování postav ve vypjatých situacích bylo… zvláštní. Já bych rozhodně nezůstala na místě, kde se mi hned první noc stalo to, co se stalo ve filmu. Ale hlavní hrdinové to prostě tak berou, tak to je a musíme se tomu postavit.

Co se týče té hororové stránky filmu, vše samozřejmě řídí hudba, která krásně graduje a vy už tak bohužel víte, že se něco bude dít. Což je dle mého největší chyba dnešních hororů. Mám raději, když je nádherné ticho a najednou se něco stane. Nebo klidně ať hudba graduje, ale ať utichne a pak teprve nastane ten velký moment. Díky tomuto jsem se u Sestry lekla jenom jednou a už vlastně ani nevím, kvůli čemu. Přiznám se, že se mi po pár dnech děj filmu jaksi vypařil z hlavy. Film byl pro mě prostě zapomenutelný.

Dále také musím filmu vytknout jeho tmavost. Pár scén je opravdu hodně tmavých a když se na plátně něco důležitého dělo, měla jsem problém se zorientovat tak, abych vůbec něco viděla a nepřišla tak o něco "zajímavého." A jako jsem si později přečetla, nebyla jsem jediná, kdo měl tenhle problém. A to jsem dokonce měla brýle, protože to byl jeden z mála 2D filmů, na kterém jsem byla. Naše kino bohužel nabízí pouze 3D a brýle na brýle si opravdu nedávám.

Z kina jsem odcházela opravdu zklamaná a doma jsem neměla vůbec problémy usnout, což je pro mě po shlédnutí dobrého hororu mnohdy těžké a každý drobný poryv větru, nebo větvička za oknem je pro mě peklo. Kamarád, který se mnou na tom filmu byl, souhlasil, že to sice nebyla bomba, ale líbilo se mu to, zejména konečný plot twist, který jsem ocenila i já a docela jsem žasla nad tím, jak si to hezky propojili.

Závěrečný verdikt filmu byl napsala asi takto: Sestra je průměrný horor, který čerpá ze slávy svých předchůdců ze stejného univerza. Možná že byla lepší než první díl Annabelle, ale V zajetí démonú a jeho druhému pokračování nesahá ani po kotníky. Pro mě zapomenutelný horor s lehce hloupým a nedotaženým scénářem.


3/5 (bod přidávám za závěrečné rozuzlení a navázání na ostatní filmy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. září 2018 v 20:56 | Reagovat

Jejda, tak po tvé recenzi už nějak nemám chuť film vidět :)

2 Annabelle Annabelle | 26. září 2018 v 20:11 | Reagovat

[1]: Jé, to se zase nenech odradit recenzemi. Já jsem na hororech odkojená, takže jsem náročná no. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama