Můj kinolist 2018 - Ant-Man a Wasp

17. srpna 2018 v 13:00 | Annabelle |  Recenze
Recenze na další očekávanou Marvelovku je tady. Konečně jsem to dopasala!
Ze začátku musím přiznat, že mi Infinity War trošku vzala chuť na další Marvel filmy. Infinity War se mi tak úplně nelíbila, což si můžete přečíst zde, tak jsem byla vůči dalším filmům opatrná a chtěla jsem si dát od Marvelu pauzu. Takže proto je recenze až teď, jelikož jsem na Ant-Manovi a Wasp byla až 29. 7., což byl u nás poslední den promítání. No… A musím říct, že mi ta pauza sice prospěla, ale možná byla i zbytečná, protože Scott Lang mě opět nezklamal.

První Ant-Man se mi neskutečně líbil, protože byl takový trošku jiný než ostatní Marvel filmy a tím si získal moje srdce no a druhý díl mě k lásce k němu utvrdil. Zase jsem se skvěle bavila a dočkala jsem se neobvyklé a neohrané zápletky.

Na začátku jsme se dočkali shrnutí Scottova momentálního stavu, respektive domácího vězení, díky kterému se ale zase na druhou stranu sbližuje se svou dcerou, a dozvěděli jsme se více o okolnostech jeho zatčení a také vyjednané dohody, což tak nějak finálně uzavřelo záležitosti Civil War.

No a také právě díky Scottově domácímu vězení se film hemží skvělými scénami, kde se Scott snaží nějak zabavit a také šikovně ututlat, že s tím domácím vězením to zase není tak horké, jak to vypadá, jelikož se mu opět ozve Hank Pym s jeho dcerou Hope a Scott musí chtě nechtě jít s nimi a dobrodružná cesta za záchranou Janet Van Dyne, alias původní Wasp alias matkou Hope, začíná.


Téměř jako u každého Marvel filmu jsem měla problém se záporákem filmu. Ghost a její příběh mi byl bohužel ukradený. Jistě, ten její zrod byl zajímavý, to ano, ale prostě jsem měla pocit, že by film šlapal i bez ní. Jasně, byla tam potřebná, protože musí být mise nějak ohrožena, ale nesedla mi. Dočkáme se také i druhého záporáka, kterému ale jde spíše o peníze, než o nějakou "vyšší moc," jako je tomu tak u Ghost.

Samozřejmě, že je film, jak je u Marvelu už zvykem, plný vypjatých a vtipných situací, různých narážek a Scottův kamarád Luis snad skóruje ještě lépe než v prvním filmu. U jeho scén jsem se opravdu nasmála a byla jsem neskutečně ráda za to, že dostal větší prostor.


Dále musím vyzdvihnout Michaela Douglase. Já ho jako malá moc milovala a když jsem později viděla Základní instinkt a Válku Roseových, byla jsem unešená. Jsem ráda, že mu Marvel dal roli právě Hanka Pyma, protože on v ní opravdu perlí a je velmi vtipný. Jeho šarvátky se Scottem také stojí za zmínku, stejně jako srdcervoucí scény, ve kterých se snaží nějak najít svou ženu, kterou velmi miloval a dává si její "smrt" za vinu.

Takže za mě opět Marvelovka, která mě nezklamala. Nasmála jsem se, užila jsem si napětí a dobrodružství a dostala jsem neotřelou a zajímavou zápletku. Doufám, že příští Avengers si také tak neskutečně užiju a nebudu zase muset jít z kina zklamaná, tak jak to bylo u Infinity War.

5/5

PS: První potitulková scéna filmu byla skvělá a dokonale propojena s událostmi, které zahýbaly celým vesmírem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama