Srpnové shrnutí

31. srpna 2017 v 13:00 | Annabelle |  Diary
Srpnový deník. :)


Ještě 31. 7., pár hodin po vydání článku mi volala zoufalá kamarádka. Rozvádí se ji rodiče, a i když je ji 22, semlelo ji to hrozně. Rodiče si z ní udělali vyjednavače a pendluje mezi nimi. Shodou okolností jsem jela do města, kde bydlí, protože jsem jela na nehty, které mi odpoledne zničeno nic upadaly. :D To vedro asi. Takže jsem ji volala, ať přijde za mnou. Moc se ji nechtělo, protože nechtěla uřvaná mezi lidi, ale já ji vytáhla. Nakonec jsme skončili v restauraci nad plátkem kuřecích prsou a dvou sklenicích kofol. Tvrdím to pořád, nikdy vám nepomůže nic, kromě dobrého pokecu s kamarádem či kamarádkou. Navíc já jsem typ člověka, který i z příšerné situace dokáže udělat něco vtipného, že se kamarádka válí smíchy. Nakonec večera jsme si už vyprávěly vtipy a všechno bylo fajn. Jo, někdy člověk prostě tohle potřebuje.


1. 8.
Pohovor ve školce byl fajn, stejně jako registrace na ÚP, kde jsem byla za 10 minut hotová a pozvali si mě tam až za měsíc. Paní ředitelka školky je v mém věku a moc jsme si rozuměly. Jelikož na místo asistenta pedagoga musí ale získat dotace, pošlou mé vysvědčení a diplom ke schválení a uvidíme, jak to dopadne, do 4. 8. se mi mají ozvat, tak uvidím. Starala bych se tam o chlapečka se třetím stupněm mentální retardace, což by asi nebylo snadné, ale prý je to takové srdíčko a je v kolektivu rád, takže super.


2. 8.
Posílala jsem také životopis do jednoho známého internetového obchodu s hrami a sběratelskými předměty. Ihned jsem je svým nerdstvím zaujala. Dělala bych prodejce a administrativu v jejich pobočce tady u nás, ovšem musela bych na pohovor na vedení do Prahy, extra se mi nechce, ale zase na druhou stranu pracovat v něčem takovém by byl můj splněný sen a je dobré mít nějaká zadní vrátka, pokud školka nevyjde, takže jsem si domluvila pohovor na 11. 8. v Praze a milý pan z vedení mi oznámil, že pokud by měl na pobočku tady u nás cestu, udělali bychom pohovor tam, ale asi to tak nepůjde. Také mi přišlo nádherné poděkování za recenzi od Mega knih, které mi zvedlo na celý den náladu a imaginárně jsem se díky němu mohla poplácat po rameni. :D Večer jsem ještě navíc vyhrála lístky do kina, ale stejně asi nepůjdu, ještě uvidím.


4. 8.
Ozvali se mi ze školky. Neberou mě. Dali přednost někomu, kdo měl SOŠ, než mně s VŠ. Člověku je tak nějak jasné proč. Člověku s VŠ by museli dát o 4 000,- více. Babička si navíc vylila horký olej na ruku, takže den, který byl totálně na hovno. Musela jsem babičku zavést doktorovi, který ji to obvázal a dal ji olejový zábal, docela ironie. Olej na olej. Takže 8. 8. jedu na ten pohovor na místo fakturantky, když to tam nevyjde, okamžitě píšu do ZŠ, kde jsem byla 31. 7. a jdu tam. Kašlu na další pohovory, které obvolám a omluvím se. Já už potřebuji jistotu, a ne tříkolová výběrová řízení, kde stejně vyberou někoho bez vzdělání, aby mu mohli dát méně peněz. Ta vysoká je fakt někdy na škodu. Nicméně jsem ještě napsala do jedné MŠ na místo asistentky pedagoga.


8. 8.
Pohovor na fakturantku byl fajn. Byli se mnou spokojení, protože jsem maturovala přímo z programu, který ve firmě používají, ale je to 4 směnný provoz, s tím, že objednávky chodí zejména v jednu hodinu ráno a je to masakr. Ještě se mi 11. 8. ozvou, ale zřejmě odmítnu. Přece jen pracovat do 10 večer nebo od 10 do 6 ráno je záhul. Napsala jsem rovnou do školy, kde jsem byla na pohovoru, že bych ráda šla k nim. Odmítla jsem také nakonec ten pohovor v Praze, protože spoléhám, že najdu lépe placené místo, kde mě vezmou hned a nebudou 3 kola pohovorů, mrzí mě to, ale prostě mi vadí, že se všichni vykrucují a mají na vše dost času, nechápu, když třeba mají psáno nástup ihned.


9. 8.
Ze ZŠ mi napsali, že se mi ozvou v září, kdy budou vědět přesný počet žáků s asistenty pedagoga, takže zase čekat. To asi nemá cenu. Volali mi z MŠ, kam jsem posílala 4. 8. životopis. 14. 8. jedu na pohovor. Ozvali se mi také z jedné firmy, kde shání HR asistentku. Já tu práci sakra chci a potřebuju. Je docela ironie, že ten, kdo pracovat chce, nemá možnost, ale ti, co možnosti mají, pracovat nechtějí.


10. 8. - 18. 8. (musím to nějak shrnout, deník jsem dlouho nepsala a abych řekla pravdu, vůbec jsem na to neměla náladu, a i teď jsem celkově po všech těch cestách a pohovorech hrozně unavená)

Tak nějak shrnu pohovory a volný čas, který si moc neužívám.
Byla tu v okolí mega pouť. Což jsem si po dlouhé době zase užila, rodina pohromadě, skvělé atrakce a také jsem vyhrála plyšového medvěda. :D Člověk vypne, pěkně na té pouti prasí :D (langoše, zmzrka) a je mu tak nějak vše jedno. Ale pak se vše rozjelo nanovo.

Pohovor v MŠ - měla jsem tam být od 12:00, přijela jsem v 1. Na umístění té školky nestačily ani Google mapy. Za pár dnů stejně napsali, že mě neberou. Docela jsem byla i ráda. Absolvovat cestu lesy není nic pro mě.
Pohovor na pozici HR asistenta v pohodě. Zkouška z Excelu a AJ, což mi šlo. Dají vědět do 14 dnů. Jelikož nebylo sídlo firmy daleko od Globusu, zajely jsme si tam s mamkou a udělaly si den pro sebe. Já si konečně koupila Logana na DVD a opět si můžu pořvat. :D Jako u posledních (a uniknutých) dílů Hry o trůny. Máte to taky tak, že když umře člověk, je vám to tak nějak jedno, ale když je to zvíře, řvete na celý dům?


18. 8. jsem absolvovala další pohovor na asistenta pedagoga. Poloviční úvazek a další čtvrt úvazku na doučování a čtvrt úvazku na přípravu na výuku. Není to zrovna ideál, ale mám to kousek od domu.
Ozvali se mi také z jedné ZŠ taky v okolí. Pan ředitel ZŠ, který se mi měl ozvat v září mě nakonec nevezme, protože měl přes 15 zájemců a vybral někoho jiného. Nicméně poslal můj životopis dál po kolezích a ozvali se mi právě z jedné ZŠ, že shání asistenta, ale na ¾ úvazek. Gesto pana ředitele neskutečně oceňuji, i když mě nevezme on, posílá a doporučuje mě dál. Uvidím, jaký bude na ten úvazek plat, vím, že se někde začít musí, ale žít třeba s 8 000.- je docela náročné. 21. 8. tam mám pohovor, tak uvidíme.


21. 8.
Paní ředitelka ZŠ ze mě byla nadšená. Sháněla asistenta už dlouho a ráda by mě přijala. Starala bych se o dva sedmáky s lehkou mozkovou poruchou. Měla jsem týden na rozmyšlenou, ale plat a pracovní doba byly skvělé.


22. 8.
Přišel dopis - na HR asistentku vybrali někoho jiného. Pohovor na administrativní pracovnici do skladu. Plat pěkný, ale pan ředitel chce dotace od státu na to, že zaměstnal někoho z ÚP a když chcete dotace, musí být ten dotyčný na ÚP tři měsíce, takže by mě možná vzal od listopadu. No tak to díky, nechci. Ihned jsem se ozvala paní ředitelce ZŠ, která nyní musí vyřídit dotace na asistenta a v září se mi ozve a v říjnu bych mohla nastoupit.


25. 8.
Ozvali se z ÚP, kam jsem posílala životopis na místo úřednice. Nějak jsem ani nedoufala, že se ozvou, ale z důvodu dovolených se vše posouvá a 4. 9. mám dorazit na výběrové řízení. No, dorazím, ale když jsem to počítala, tak bych měla pouze o 1 000 více než jako asistent a na tom úřadu bych musela být od rána skoro do večera, kdežto jako asistent pouze 30 hodin týdně a někdy ani to ne. Bude to těžké rozhodování.


30. 8.
Byla jsem ÚP na takové té měsíční návštěvě, kde se shrne, jak je máte s hledáním práce. Když jsem řekla, že čekám na rozhodnutí o dotacích v jedné škole. Paní úřednice byla překvapená, že jsem snad první asistent pedagoga, kterého vidí a má na to vzdělání. Je docela zajímavé, že na něco studujete 3 roky a někdo to může dělat i s dvouměsíčním kurzem, který je prý na prd. Já třeba čtvrt roku studovala speciální pedagogiku, tedy vzdělávání postižených jak tělesně, tak mentálně, a to se na tom kurzu prý bere opravdu okrajově. Paní úřednice byla opravdu moc milá, což jsem ani nečekala. Popřála mi štěstí a já čekám, kdy se mi ozve paní ředitelka. Pořád je ve hře to výběrové řízení na ÚP, tak uvidíme. Za měsíc se zase se svým shrnutím ozvu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama