Top 15 – Seriály, které jsem milovala, ale už bohužel skončily

12. července 2017 v 13:00 | Annabelle |  Favourite
Původně to sice mělo být top 10, ale nějak jsem si vzpomněla na další poklady. :)

Vždycky člověka zamrzí, když skončí jeho oblíbený seriál, zvláště když seriál skončí otevřeně a na poslední chvíli nedostane novou řadu. Sestavila jsem žebříček deseti seriálů, jejichž konec mě opravdu mrzel a ráda bych viděla další osudy hlavních hrdinů.

1. Přátelé
Kultovní seriál, který snad žrala každá generace. Díly byly krátké, plné vtipů, smíchu a humorných situací, přesto si troufám tvrdit, že seriál byl takový ze života. Seriál jsem viděla snad 3x, teď znovu běží v TV a ráda se znovu podívám, i když některé díly znám opravdu nazpaměť. Ačkoliv seriál běžel dlouho a chápala jsem, že je načase se po tolika dílech rozloučit, vadilo mi to. Chtěla jsem další a další příběhy a seriál Joey mi vážně nestačil.


2. Sex ve městě
Další kultovní seriál, který jsem viděla několikrát, pamatuji si ho nazpaměť, ale stále sleduji jeho reprízy. Osudy a životní peripetie Carrie, Samanthy, Charlote a Mirandy mě neskutečně bavily a opět si troufnu říct, že seriál byl velmi reálný, ať už se to týče chování žen, mužů, nebo vztahů či Samanthina onemocnění, jsem si jistá, že se v seriálu každá viděla. Sice nám teď servírují filmy, ale to už prostě není ono. Je mi jasné, že na 60tileté hlavní hrdinky by se koukalo málo diváků, ale přesto mě další osudy hlavní čtveřice zajímaly.


3. Super drbna
Na Gossip Girl jsem začala koukat nějak v té době, kdy jsem byla na střední a seriál mě neskutečně bavil. Byla jsem platonicky zamilovaná do Chucka a přála jsem mu šťastný konec s Blair, kterého jsem se nakonec dočkala, ovšem to to trvalo. :D Prostředí seriálu se mi moc líbilo, měla jsem ráda hlavní postavy, dokázala jsem chápat jejich problémy a vždy jsem čekala v sobotu dopoledne na další díly. Seriál sice šel s kvalitou trošku dolů, ale mně to nevadilo, já prostě musela vědět, kdo je GG a jak to nakonec vše skončí.


4. Buffy přemožitelka upírů
Přiznejme si, kdo jako "malý" nekoukal na Buffy nebo na Angela? Každý den jsem seděla před televizí kolem jedné odpoledne a sledovala dobrodružství naší středoškolačky. Seriál byl velmi povedený, zápletky jednotlivých dílů zajímavé a strašidelné, přesto Buffy byla relativně normální středoškolačka. Na scéně se poté objevila její láska Angel, ale já tajně milovala Spika, kdo taky ne, že? :D Po Buffy jsme dostali sice seriál Angel, který mě bohužel už nebavil tak, jako Buffy.


5. Čarodějky
Další seriál mého dětství. Ještě teď si pamatuji, jak jsem dělala lektvary, měla knihu stínů (kterou mám pořád v šuplíku) a psala si do ní kouzla a recepty na lektvary. Brečela jsem, když jsme přišli o Prue a poté byla nadšená z Paige. Milovala jsem Colea a Lea a chtěla jsem další a další díly plné démonů a kouzel. Bohužel kvalita seriálu šla docela dolů a vše se odpískalo.


6. Futurama
Animák, který jsem žrala, také hlavně kvůli skvělému dabingu. Bylo to sice dílo od tvůrců Simpsonových, ale něco úplně jiného, a když začali Futuramu na Coolu dávat, byla jsem nadšená. Musím říct, že mě poslední díl i docela dojal. Na Coolu Futuramu docela často opakují, ráda se znovu podívám, ale radši bych ještě nějaké nové díly.


7. Dracula
Další kousek od Coolu, který mě velmi zaujal. Nové a svěží zpracování Draculy, které se točilo kolem vědy a techniky a s krásným Jonathanem Rhysem-Meyersem v hlavní roli. Ačkoliv byl seriál hodně kritizován, mně se tahle verze Draculy velmi líbila. Seriál dostal celkem důstojné zakončení, ale já stále doufala v další řadu.


8. Penny Dreadful
Z prvních dvou sérií jsem byla nadšená, třetí byla lehce slabší, ale přesto tento seriál patří k mým topkám. Tolik kultovních hororových postav na jednom místě byla pro mě, jako pro fanynku, žně. Seriál měl skvělou zápletku, mnoho sympatických hlavních hrdinů, byl prošpikován magií a temnotou a každý díl vás dokázal překvapit. Seriál přesto po třech sériích skončil. Tvůrci potvrdili, že skutečně takhle skončit chtěli a že už nic dalšího neplánují. Nicméně nedávno vyšly komiksy.


9. Jekyll a Hyde
U nás relativně neznámý seriál o vnukovi slavného Henryho Jekylla Robertovi, který po svém předkovi zdědil jeho "nemoc." Ačkoliv byl seriál takový béčkový, triky v něm nebyly moc realistické, seriál si mě získal svou zápletkou a skvělým představitelem hlavního hrdiny. Hyde tu dokázal milovat stejně jako Jekyll a celkově… Hyde tu byl o dost sexy. :D Seriál skončil sice uzavřeně, ale zase zároveň otevřeně. Stalo se něco, co se mělo stát, přesto nevíme, co bylo potom. Seriál byl bohužel po první sérii zrušen.


10. Agent Carter
První série agentky Carter byla skvělá, druhá o hodně slabší, přesto si opět nemyslím, že si seriál zasloužil být zrušen. Tvůrci nám konečně slibovali, že se dozvíme více o vzniku SHIELDu, o manželovi Peggy, o její další kariéře, ale bohužel. Musím říct, že Agent Carter a Daredevil byly mé MArvel seriálové topky, bohužel jsem o jednu přišla.


11. Jmenuju se Earl
Měl snad nějaký seriál horší konec než Earl? Takové nabuzení na další sérii, která nakonec nebyla. Fanoušci se všemožně snažili, ale bylo to k ničemu. Nikdy se nedozvíme, kdo byl Dodgeův táta, kdo byl táta Earla juniora a tak dále. U seriálu jsem se vždy lámala smíchy a prožívala Earlovo trápení s plněním seznamu, u kterého jsem doufala, že si ho jednou odškrtá celý. Stále doufám, že se nakonec podaří vytvořit alespoň ten závěrečný film.


12. Hannibal
Přiznám se, že třetí řadu jsem sledovala tak na přeskáčku. Seriál už byl na konci opravdu lehce zamotané psycho a hudební motivy na mě nepůsobily moc dobře, stejně jako scény s Hannibalovým vařením. Červený drak byl ale v seriálu vykreslen velmi dobře a důstojně k Ralphu Fiennesovi, který tuto roli bravurně ztvárnil ve filmu. První dvě série se mi líbily, i když mi přišlo takové… divné, když překombinovali dějové linie, ale každý tvůrce má právo si udělat vše podle svého. Seriál byl plný zajímavých vražd a zvratů, které člověk opravdu mnohdy nečekal. Konec byl také důstojný, ale jako fanynku páru Will/Hannibal mě to neuspokojilo. :D


13. Misfits
Fajn, fajn. Přiznám se, že na seriál jsem začala koukat jenom kvůli Iwanu Rheonovi, který mě zaujal ve Hře o trůny, ale Misfits jsem si zamilovala hned po první epizodě. Opět zajímavý námět, tentokrát se superschopnostmi, které získaly ne zrovna výkvěty naší společnosti. Seriál byl drzý, sprostý, lehce fantasy a neotřelý. První tři série jsem žrala. Po odchodu hlavních postav už mě bohužel seriál nebral tak, jak měl. Dokoukala jsem to zejména kvůli Rudymu, který měl velmi zajímavou schopnost a jeho představitel byl neskutečně vtipný.


14. Řekni, kdo tě zabil
Ach, koláčník Ned. Opět další seriál, který skončil tak rychle, jako začal a naprosto si získal mé srdce. Lee Pace byl jako Ned roztomilý a litovala jsem toho, že se své lásky, stejně jako svého psa, nemohl nikdy dotknout. Oživovat pouhým dotekem mělo bohužel několik svých proti. Seriál se mi také líbil kvůli své barevnosti a prostředí, jak já vždycky dostala chuť na koláč.


15. Veronica Mars
Seznam uzavírá další seriál z mého "dětství" o Veronice Marsové, středoškolačce s detektivními sklony. Vždycky jsem chtěla být jako Veronica. Taková chytrá, vlezlá a vždy dokázala vyřešit každý zločin. Tento seriál si získal zejména v zahraničí plno fanoušků, kteří chtěli další příběhy s Veronicou a dokonce vybrali peníze na film, který se opravdu natočil. :)Takže, tohle je za mě všechno. Určitě jste čekali i nějaké více "známé" seriály, ale pro ty chystám na zítra trošku jiný článek.

No a co vy a již ukončené seriály? Konec jakého seriálu vás chytil za srdce? Znali jste některý z mého seznamu?

Vaše Annabelle


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama