Recenze - Knihobit: Harry Potter a prokleté dítě – speciální limitovaný balíček

7. října 2016 v 18:00 | Annabelle |  Recenze
Přicházím s naprosto nečekanou čerstvou recenzí na speciálního Knihobita, který mi před hodinou dorazil.Prokleté dítě jsem samozřejmě četla už dříve a to v angličtině. Nebudu tu dělat recenzi na knihu, protože tohle je o balíčku, ale hodně mě zklamala a jedna skutečnost mi téměř zkazila dětství... ta představa!!! Nicméně, jako pravý potterhead chci mít všechny knihy o Harrym a proto jsem se rozhodla, že si ten "osmý" díl pořídím. Neodolala jsem nabídce Knihobita, který nabízel speciální balíček s dárky.

Balíček jsem objednávala nějak na začátku září a odesílat se měl po 26. 9., což bylo ideální, protože jsem ještě měla týden volno a měla bych tak čas i na knížku. Bohužel nastaly problémy s rozesíláním a balíček dorazil až dnes. Ale co, jsme lidé a nemám to pánovi z Knihobita za zlé. Jsem hlavně ráda, že balíček dorazil.Vrhněme se tedy na detailní průzkum obsahu balíčku a řekněme si, jestli za těch 998,- stál.


Ihned po otevření balíčku na mě čekal dopis, který sem tedy nezveřejňuji, ale byl to příjímací dopis z Bradavic! :) Moc hezké. Ředitelka McGonagallová mi pogratulovala a dodala, že v balíčku mám všechny věci potřebné pro výuku a také nějaké mlsání na volné chvíle.


V balíčku byla samozřejmě kniha. Musím říct, že mi připadá, že je příšerně předražená. Chápu, že je to značka, ale 399,- za scénář? To byl také jeden důvod, proč jsem se rozhodla pro tento speciální balíček. Říkala jsem si, že si připlatím a alespoň budu mít nějaké dárky a opět na mě dýchne kouzlo Bradavic. Zní to divně, já vím, ale vážně by mi asi trhalo srdce koupit si knížku, když ta tu cenu můžu mít 2.


Z těchto dvou plakátů mám njjvětší radost. Jsou pěkně a hlavně originálně zpracované. Moc se mi líbí a už přemýšlím, kam si je pověsím. Jenom je škoda, že na ostatní dvě koleje se nedostalo, ale tak to bývá vždycky. Kamarád, který je v Havraspáru měl vždy problém sehnat něco s motivem jeho koleje. :D Já Zmijozel si můžu pískat.


Nevím, jestli se radovat nebo brečet. :D Jelikož jsem fazolky už měla, vím, do čeho jdu a když jsem si vzpomněla na chuť zvratků... Sakra ne! :D Nicméně dárek velmi oceňuji. :D Každý nemá Candy store po ruce a ne každý je ochoten si je objednat na internetu a připlácet poštovné.
Další dárek, který mě moc potěšil je tenhle magický hrneček. Ačkoliv mám hrnečků spousty, zvláště s motivem Harryho, každý další mě potěší. Hrneček je černý, ale jak vidíte, když jsem ho nasvítila, skrývá se pod černou erb Bradavic a citát Rona: "Pokud si nejste jisti, jděte do knihovny."
Po nalití horké vody hrneček zbělá a vše se objeví v plné kráse.

Jelikož jsem sběratelka placek, tento dárek mě také potěšil. Placka je mega velká. Asi ji využiju jako dekoraci, protože se bojím, že bych ji na batohu ztratila.Ze samolepek jsem také nadšená, protože jsou u nás velmi drahé a navíc s českými názvy snad ani sehnat nejdou.U hůlky oceňuji, že je po domácku vyráběná a možná díky tomu také páchne po spreji, který je přestříkaná, což by mi tak úplně nevadilo, to vyčichne, ale vadí mi, jakým stylem je nastříkaná. Stačila by rukojeť nebo celá hůlka, ale na hůlce jsou zlaté "fleky" a nevypadá to moc hezky. Na fotce to moc vidět není. Hůlka je sice menší, ale i tak je hezká, nicméně jsem z ní lehce zklamaná.Tetovačku Znamení zla mám z Ali, takže z dárku asi nejsem tak nadšená jako ostatní. Opět ale oceňuji, že se k lidem dostane něco, co u nás není dostupné. :) Každý na Ali neobjednává nebo člověka ani nenapadne si tohle objednat. Dárek je moc pěkný.Moudrý klobouk jsem si chtěla objednat už kdysi dávno, ale nakonec jsem se rozhodla pro jiné přívěsky. Přívěsek je velký a celkem těžký, takže to není úplně na nošení, ale dekorace pěkná. :) Pokud se tedy ale máme bavit o tom, jestli je cena balíčku přijatelná, musím říct, že se na čínských e-shopech dá přívěsek sehnat za pár korun, takže je možné, že Knihobit zde zřejmě ušetřil.


Poslední z takových "ofiko" potterovských dárků jsou tyhle oboustranné omalovánky, které jsou zřejmě nakopírované z Mudlovských omalovánek. Zase na druhou stranu chválím, protože každý si omalovánky nepořídil a Knihobit jim alespoň poskytl kompenzaci.První z "neofiko" dárků je tenhle kámen, který je podle dopisu prý potřeba pro hodiny Sybily Trelawneyové. :D Jelikož mám kameny strašně ráda, potěšilo mě to. :D

Odkaz na druhý díl! Další věc, která mě potěšila, protože tenhle typ dekorace mám moc ráda. Těším se, až si je nadekoruji do pokoje.Tyhle hvězdy zná snad každý. Jako malá jsem je měla všude v pokoji, ale když přišlo na řadu sundávání, bylo to peklo. :) Knihobit nám zjevně chtěl dopřát stejnou hvězdnou oblohu jako v Bradavicích.
Řekla bych, že tohle je odkaz na Kámen mudrců a scénu s klíči. :) Jmenovka se mi moc líbí a chci ji použít na nějaký vánoční dárek.Nakonec tu máme svítící tyčinky. :) Já v tom zase vidím odkaz na Prince dvojí krve, kdy všichni pozvedli hůlky na počest Brumbála. :) Já vím, možná se v těch odkazech mýlím a vidím něco, co není, ale líbí se mi to! :D


Takže, shrnu to tak. S Knihobit jsem spokojená, najdou se tam sice dárky, které mě tolik neoslnily a nejsem tak spokojená, ale oceňuji originalitu, trpělivost a nápaditost. :) Knihobita nekupuji, tedy ty měsíční balíčky, ale pokud by se vyskytl nějaký speciál, určitě bych si ho koupila. Teď ale asi kniha, která by si zasloužila speciál, nevyjde. Třeba takový speciál Dítě číslo 44 a k tomu plno ruských věcí... Hm. :D Takže... Dávám 4,5/5. :D

A co vy a váš názor? Objednali jste si Knihobita? Zaujal vás? Mají ještě posledních pár kousků. :)

Vaše Annabelle

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama