Čtvrtletí

29. února 2016 v 16:00 | Annabelle |  Diary
Shrnutí měsíce prosince, ledna a února . :)

Vím, že blog poslední dobou strašně zanedbávám a jediné, co sem vkládám, jsou poslední dobou už jen unboxingy nebo nákupy. Omlouvám se za to.

Někdy se všechno tak vyvrbí, že volného času vám příliš nezbývá. Jak jsem v prosinci psala, měla jsem předtermíny. Čtyři zkoušky rozdělené do dvou týdnů, nebyly žádný med, ale nemůžu si stěžovat. Mít čtyři zkoušky hotové už 16. 12. je ráj. Hned 17. 12. jsem toho využila a zašla s partou na Star wars. Bohužel půlnoční premiéru jsem kvůli zkoušce nemohla absolvovat.

Během "vánočních prázdnin" jsem zaskakovala za kolegyni v práci. Bylo skvělé setkávat se před svátky s lidmi, kteří vám popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok, hned měl člověk veselejší den. Vánoce byly… klasika. Kvůli povaze mého otce se tenhle svátek klidu a míru nikdy neoslaví v klidu a míru. Ale člověk si zvykne.

Pak jsem se válela. :D I Silvestr jsem odpískala a zůstala jsem doma a popíjela Malibu. Pak už zase nastal čas učení. 6. 1. mě čekala poslední zkouška. Ne, že bych byla nějaký IT antitalent, ale zkoušky z tvorby webových stránek a domén jsem se bála, nakonec to dopadlo na výbornou a to jen díky pomoci strýčka Googla, kterého jsme mohli při zkoušce používat. Nebojte, bylo to povolené. :D Najít ty otázky zase nebylo nejlehčí a mnoho stránek bylo i v cizím jazyce.

Takže 6. 1. jsem měla oficiálně hotovo a začalo volno. Když jsem viděla statusy některých přátel, kteří měli zkoušky i na konci února, byla jsem opravdu vděčná za to, kde jsem. :D

Volno jsem se začátku využívala k takovému.... novoročnímu organizování. Udělala jsem si pořádek ve stole, konečně jsem si utřela prach: D, zorganizovala diář a rozvrhla jsem si svůj kino list. Minulý rok jsem kulturu zanedbávala a tak jsem si řekla, že když tenhle rok jde do kina tolik skvělých (hlavně Marvel) filmů, že to musím napravit.

Prvním odškrtnutým filmem se stala Lída Baarová. Dle mého názoru byl ten film hezký. Nechápala jsem a dodnes nechápu ty kritiky. Ano, i mě se něco nelíbilo, ale že bych to rovnou označila za odpad a svrhla to na úroveň Padesáti odstínů šedi, je podle mě kravina. Docela mě některé recenze docela i rozesmáli. Ale co, ten film měl návštěvnost a vydělal a to je to hlavní.

Někde jsem dokonce i četla, že se Renč asi pokoušel o styl Hollywoodu a nepovedlo se mu to. A jak se mu asi mělo povést natáčet v hollywoodském stylu v Česku? Mnoho lidí Renčovi vyčítá, že je film sponzorován z filmu kinematografie, tudíž z našich peněz, ale radši to, než něco nebo někdo jiný. Nevím, vždycky se mi budou líbit takové filmy a ne ty nominované na Českého lva.

To neznamená, že neumím ocenit nějaký kvalitní film nebo drama, umím, ale jsem asi takový filmový bezdomovec, sbírám odpadky po jiných a najdu v nich něco hezkého. Nikomu ale jeho názor brát nebudu.

Poté jsem věnovala nějaký čas rodině a kamarádkám. Navštívila jsme babičku, skládala jsem s malou sestřenkou puzzle a nakonec jsem si dala po měsíci sraz s kamarádkou, které zrovna skončilo zkouškové. Ani by člověk neřekl, co se za ten měsíc stane věcí, které musíte pak náležitě probrat. :) A jak jinak mě ke konci měsíce neminulo oční a příšerný perimetr.V únoru už to zase začalo. Dostali jsme rozvrhy a byla nám zaslána témata bakalářek. S rozvrhem jsem vice méně spokojena a díky skvělé paní inženýrce, která si mě vzala pod svá křídla, jsem spokojena i s tématem bakalářské práce. Takže dá se říct, že tenhle letní semestr je fajn. Sice se bude stávat, že nám něco bude odpadat a poté bude zdvojená výuka, ale to se dá. I když… zápočty v tomhle semestru taky nejsou žádný med. Novinkou je sobotní po vyučování, které budu muset třikrát absolvovat. První blok 8 hodin máme 19. 3. a docela mě to děsí, protože je to Jazykový projev a tam si nejsem úplně jistá v kramflecích. :D


Asi takovou poslední významnou událostí odškrtnutí dalšího filmu z kino listu. Tentokrát to byl Deadpool a musím říct, že jsem z toho filmu hotová. Takovou Marvelovku člověk potřeboval. Deadpoola jsem měla ráda už z animovaného Spider-mana. A jsem opravdu ráda, že konečně dostal film, který si zasloužil a ne tu podělávku v X-Men Origins: Wolverine.


Smálo se celé kino. Měla jsem to štěstí, že kino bylo plné Marvel fans a tak se všichni smáli, tam kde měli a nebyla jsem jediná, která vyprskla smíchy nad Wadeovými odkazy na jiné Marvelovky nebo při cameu Stana Lee.

Ten film je správně vtipný, romantický, sprostý a díky Ryanovi neskutečně sexy. Vážně, musím velmi důkladně přehodnotit svůj Marvel žebříček oblíbenců. :D A ti, kdo už jste film také viděli, musíte uznat, že Colossus je neskutečné srdíčko! :)To jsou asi takové nejvýznamnější události posledních tří měsíců. Všechno hrozně letí. Člověk se pomalu ani neotočí a třeťák bude tady. Musím říct, že státnice mi nahrání husí kůži už teď.

Nevím, jak to bude s blogem. Mám toho k těm zápočtům opravdu hodně. Někdy stačila jedna prezentace a teď třeba musíte udělat tři věci, z čehož jedna věc je test. Mám na všechno tak nějak plus minus dva měsíce, ale ty 4 volné dny (opět chodím do školy úterý, středa a čtvrtek) využívám k tomu, abych si pomalu vše dala do kupy. Teď si ještě navíc dělám předběžnou literaturu do bakalářky.

Rozhodně chci ale přidávat i nějaké recenze, deníky nebo tipy, aby to tu nebylo jenom o nákupech, ale opravdu nevím kdy. Jediné co můžu říct je, že tak do měsíce by se tu mohl objevit takový tipo-recenzo-nákupní článek z jednoho známého e-shopu, ale to záleží na tom, kolik zboží se mi sejde. :)

Já vám děkuji za váš čas, protože tenhle článek je docela mega dlouhý, je jako dvě kapitoly povídky! :D

Vaše Annabelle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama