První školní "týden"

2. října 2015 v 12:55 | Annabelle |  Diary
Jak to obvykle bývá, první školní dny jsou lehce chaotické, ovšem ty moje byly mega chaotické! Měla jsem ze všeho hlavu v pejru a nevěděla jsem, kdy tedy mám do školy jít, kdy budeme končit a co se bude dít.
Oficiálně nám škola měla začít 29. 9. v 8:45, ovšem týden před začátkem nám přišel mail, kde se nám profesor omluvil, že byl na operaci kolene a jeho vyučování nám odpadá. První den jsme tedy měli mít pouze jednu přednášku, která měla začít ve 14:45 a končit v 15:30. Jela jsem tedy v jedenáct z domu, v Praze jsem byla ve 12 a zařídila jsem si věci jako průkazky, kupóny na MHD atd. Do školy jsem dorazila kolem půl druhé, nechala si potvrdit potvrzení o studiu a šla si sednout do společenské místnosti. Ovšem odchytil si mě profesor a oznámil mi, že ta hodina není, že nám to zapomněl říct a že to mám oznámit celé třídě.

Jenom jsem na něj zírala a pak jsem tedy šla domů. Hodila jsem info na facebook, ale bylo pozdě, většina spolužáků byla na cestě. Říkala jsem si, že jsem byla hloupá, když jsem ráno zavrhla, že to "zapeču," alespoň jsem mohla dokoukat maraton Simpsonů! :-D Domů jsem tedy dojela v 15:30 a čekala jsem, co mě čeká další den, protože se dnešní hodina měla nahrazovat a mi nevěděli kdy a v kolik tedy přijít do školy. Mail nás potom o všem informoval.

Ještě v autobuse jsem zjistila, že ta osudná úterní přednáška bude natrvalo ve středu (zapomněli ji odstranit z rozvrhu!) a budeme mít místo do půl druhé do tři čtvrtě na tři. Nakonec jsme si nic nahrazovat nemuseli a navíc jsme dostali od profesora jako bolestné Milka tyčinku. Pustil nás domů asi o půlhodiny dřív a já dojela domů ve čtyři.

Čtvrtek měl být nejhorší. Měla jsem mít do 17:15, což je pro mě jako dojíždějící z hlediska spojů celkem nepraktické, ale rozhodně lepší než do 20:45 s dojezdem domů kolem 22:30, jako jsem to měla minulý zimní semestr. Stále jsem na tom ale o hodně lépe, než většina oborů na ČZU. :-/

První dvě přednášky proběhly normálně. Další přednáška odpadla a předmět Naučné stezky, který měl být, až do večera se posunul. První hodina Naučných stezek se konala v Královských zahradách, kde jsme se seznámili s druhy dřevin a historií zahrady. Naštěstí jsme končili před půl třetí a já se dostala domů před čtvrtou. Jo, skvělé, ale pořád se někdy musí nahradit ta čtvrteční odpadlá přednáška a já se bojím, že ve škole zase zkejsnu do osmi.

Víte, tohle je na VŠ to nejhorší. Nahrazování. Někdy je to tak, že si pouze profesoři hodiny vymění. Prostě jednou to vezmu já za tebe a podruhé ty za mě. Jednou jsme měli třeba celý den účetnictví a další týden celý den pedagogiku, to ještě jde, když končíte v tolik, kolik máte. Někdy ale ty hodiny vyměnit nejdou a to by právě měl být případ té čtvrteční přednášky. No, uvidíme.

Já jsem jenom zvědavá, co mě čeká příští týden.

Annabelle
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama